X 20
Özlem Cinic
  Güncelleme: 28-12-2023 22:07:00   21-01-2019 15:59:00

Astrolog Vedat Delek röportajı!

Bu yazımı, çok sevdiğim ve düşüncelerine çok saygı duyduğum, Türkiye’nin tanınmış astrologlarından Vedat Delek ile gerçekleştirdim. Müthiş enerjisi, bilgiçliği, candanlığı ve astroloji bilimine olan derin bilgisiyle kendini her ortamda belli ediyor. Yakın zamanda çıkarmış olduğu “Şükret Olsun” kitabı Türkiye’de ve Dünya’da inanılmaz ilgi görüyor. Yüzyıllar boyunca astroloji ile burçlara yönelik birçok soru sorula gelmiştir. Bundan dolayı astrolojinin hayatımızdaki yeri hep merak konusu olmuştur. Çoğu kişinin merak ettiği astrolojinin hayatımızdaki yeri hep merak konusu olmuştur. Birçok kişinin de olmazsa olmazı “astroloji” bilimiyle ilgili merak edilenleri kendisine sordum o da çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Vedat Delek kimdir?

-Dünyaya gelmiş bir faniyim. Bir gün öldüğümde ya bu adam kimdi dediklerinde benim için kimdir sorusu önemli. Bundan sonra yaşamımda nefes aldığım sürece iyiliklere, güzelliklere imza atacak, yaşlılara, çocuklara, hayvanlara elimden geldiğince yardım edecek, onlar için çalışacağım. Benim için kimdir sorusu yerine ne yaptı sorusu daha önemli. Kim olduğumuzun hiç bir önemi yok. Ne yaptığımızın önemi var.

-Astrolojiye ilgi duymanıza sağlayan hikâyeniz nedir? Niçin bu mesleği yapmaya karar verdiniz?

-2010 yılında, dünyada ilk kez internet üzerinden yayın yapan astroloji radyosunu kurdum. Hatta o dönem radyoda çalışan astrologlardan biri açılış tarihini belirledikten 1 ay sonra radyo kapandı, 15 gün sonrada aynı projeyi kendi yaptı. Astroloji ile iş olarak ilk kesişmem o dönem oldu. Çok bunaldığım bir gün yatağımda gözlerimi açtım ve ilk kendime söylediğim şey kendime astroloji dersi al oldu. Bu düşünceden sonra arkadaşımı aradım ben astroloji eğitimi alacağım dediğimde, hemen almalısın sözü daha da şevk verdi. Balık burcuyum ve haritamda balık burcu yoğunluğu fazla bu da bana bir takım seziler ve öngörü yeteneğini fazlasıyla veriyor. Bu özelliğimi astroloji eğitimi ile harmanlayıp yeteneğimi değerlendirdim. Allah’ım da bu yolculuğumda beni hep taçlandırdı ve taçlandırmaya da devam ediyor. İlk eğitimimi 2015 yılında ilk kez bir üniversite astroloji kursu açmıştı. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde açılan bu astroloji akademisi ile temel ileri seviye olmak üzere, yaklaşık 9 aylık bir eğitim sonucunda, YÖK onaylı üniversite tarafından verilen başarı sertifikasına sahip oldum. İşin acı tarafı da bu kurs açıldığında ilk tepki veren astrologlar oldu. “Hayır, olamaz. Üniversitenin verdiği sertifika geçerli olamaz.” diye kıskançlıklarından ve fesatlıklarından olayı baltalamaya kalktılar ve sonrasında yoğun baskı sonucunda üniversite bu eğitimi durdurmak zorunda kaldı. Çok az sayıda bir astrolog şu an üniversite onaylı astrolog olarak kaldı. Bu konuda en büyük dönüm noktam hala eğitimlerine devam ettiğim Astrolog Oğuzhan Ceyhan oldu. Bilgime bilgi, yeteneklerime yetenek kattı ve katmayada devam ediyor. Bu mesleği ölene kadar devam ettirmek istiyorum. İnsanların yaşamlarına değinmek ve insanları zaman ile şifalandırmak o kadar güzel bir duygu ki tıpkı bir doktorun hastasını iyileştirmesi gibi danışmanlıkların sonucunda, insanların yüzlerindeki gülümseme, gözlerindeki umudu görmek ve onlara bu umudu vermenin lezzetini yaşayan bilir. Ben yolumu bulurken biraz geç buldum. En büyük mutluluğum başkalarını mutlu etmek. Ondan besleniyorum ve astrolojiyi bu yüzden çok seviyorum. Astroloji ile hayatımı değiştirdim, bunu herkes yapabilir.

- Astroloji Bilim mi değil mi diye tartışılıyor? Sizin bu konuya yaklaşımınız nedir?

-Bu tarz saçma sapan tartışmalara gülüyorum. Bu tarz tartışmaların içinde olmak yerine, astrolojiyi insanlara kullandırarak, kişilerin hayatlarında mutluluk, başarı oranlarını arttırmayı tercih ediyorum. Yüzyıllardır var olan bir sistemi artık tartışmak yerine, insanların kullanmasını sağlayıp dünyayı yaşanır bir hale getirmemiz lazım. İnsanlar Mars’a, Ay’a gidiyor. Gezegenlerin yapılarını incelemek için yoktan var ediyorlar. Biz hala astroloji var mı yok mu diye sığ ve basit işler ile uğraşıyoruz. Sen ister inan ister inanma astroloji gök bilimi. Yüce yaradanın insanlığa en güzel hediyelerinden biri. Astroloji hem bilim hem de ilimdir. Çalışan bir sistemdir, ruhu olan bir bilim dalıdır.

-Astroloji ile ilgilendiğiniz süre zarfında hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu?

-Astroloji ile ilgilendiğim süre içinde ben kendimde olan değişimleri biliyorum. Bu değişimlerin yakın çevrem tarafından gözlemlenmesi ve dikkat çekmesi çok daha güzel. Kendimi buldum, kendimi tanıdım, iyilik yapma gücüm arttı. Önceden korkularım vardı, yaşam içinde endişelerim vardı. Şimdi hiç biri yok. Hayatım özgürleşti, kendim özgürleştim. Beni seven ve bana gece gündüz dua eden bir kitlem oluştu. İşin en güzel tarafı da seviliyorum, dua alıyorum ve takipçilerimle, sevenlerimle, hayvanlara, yaşlılara, çocuklara dokunup hayatımızı güzelleştiriyoruz. Bundan daha önemli bir değişiklik, güzellik olabilir mi ?

-Yeni furya bu: Astrolog fikri alınmadan sokağa çıkılmıyor, yıldız haritasız yaşanmıyor! Öyle mi?

-Zaman kalitesi önemli bir durum… Zamanın bizlere getirdiği olumlu ya da olumsuz etkilere göre hareket etmek güzel bir şey. İlk eğitime başladığımda, İstanbul Astroloji Akademisi’nde üniversitenin verdiği sertifikayı alabilmek için, daha önce eğitim almış arkadaşlarımız vardı. Sınıfta ilk derslerde konuşuyorlar, ellerinde telefon, devamlı harita bakıyorlar. Dedim ki, içimden bunlar manyak olmuşlar, devamlı bununla yaşanır mı? Ben bunlar gibi olmam derken, onlardan daha manyak oldum. İşin içine girince zaten yıldız haritasına bakmadan, takip etmeden hiç bir iş yapamaz hale geliyorsunuz. Şöyle düşünün, bir iş yapacaksın o işi en güzel zamanda mı yapmak istersin yoksa işin zorlanacağımı noktada mı akıllı olan kolayı seçer.

-Sizi tanıyanlar sizi nasıl bir cümleyle ifade ederler?

-Üç kelime: İyi, deli, şımarık…

-2019 yılında bizi neler bekliyor?

-2018 yılı zorlu bir yıldı. 2019’da onu aratmayacak bir yıl, ekonomik anlamda zorlanmalar komşularımızın ve müttefiklerimizin bol bol kazık atmaya çalışacağı bir yıl olacak. Bununla beraber mide, göğüs kanser oranlarında fazlasıyla artma olacak. Bazı konu başlıkları ise önümüzde bir seçim var. Ak Parti yine 1. parti olarak seçimlerde galibiyetine devam edecek. Burada her şeyi anlatmayayım “Şükret Olsun“ adlı kitabımda ay ay tüm olabilecekleri kaleme aldım.

- 2019 yılını anlatan “Şükret Olsun 1” kitabı raflarda yerini aldı. Bu kaçıncı kitabınız? Nasıl bir hazırlık dönemi geçirdiniz?

-4. kitabım ‘Şükret Olsun’ yıl sonunda raflardaki yerini aldı ve Türkiye’de, Avrupa’da en çok satanlar arasında 2. baskıya girdi, mutluyum o yüzden. 9 ay süren bir serüven. 9 ay boyunca, gece gündüz demeden haritaları inceleyip kaleme alıyorum. Her kitap benim için ayrı bir heyecan. Ben en zor olanı yapıyorum ve kehanet kitabı yazıyorum. Önemli olanda zoru başarmak… ‘Şükret Olsun’ farklı bir kitap oldu. Astroloji ile birlikte ruhsal gelişimize katkı sağlayan bir kitap oldu. Ve içinde başka bir sistemi de ekledim. Accessbars kısaca soru sorma tekniği ile hayatınıza istediğiniz güzellikleri ve sizin hayatınızdaki kilit noktaları çekecek insanları çekiyorsunuz. ‘Şükret Olsun’ çok sihirli bir kitap oldu. Gelen mesajlar, yorumlar mutluluğuma mutluluk katıyor. Şimdi uluslararası bir kitap projesi üstünde çalışıyorum. Kendi sistemim ile tarot kartları çıkartmak için çalışmalar devam ediyor. İnşallah zamanı geldiğinde bir Türk olarak Türk Tarotu’nu dünyaya tanıtacağım.

-Neden yeni yıla girerken dilek dilenmemeli?

-Yeni yıla girerken dilek dilenmemeli diye bir şey yok. Doğru zamanda ve doğru bir şekilde dilek dilemeliyiz. Gökyüzünün gücünü bu dilekleri dilerken kullanmak gerekiyor. Ay’ın konumu bu durumda çok önemli… Ay küçülürken veya ay büyürken başka dilekler dilenmeli. Ben orada farklı bir formül kullanıyorum. Gece 00:00’da dilek dilemek yerine, başka formül kullanıyorum ve takipçilerime kullandırıyorum. Oda meslek sırrı olsun.

-Yıldız haritası nedir? Haritasına baktığın ünlüler var mı? Hayatlarında İlginç gelişmeler olacak mı?

“Bu yıl ünlü bir kadın sanatçının ölümü bizi üzecek”

Yıldız haritası bizim doğduğumuz anda zaman kalitesini gösteren ve bizim yaşamsal kalitemizin nasıl olacağını gösteren bir sistem. Kolayca anlatmak gerekirse televizyon aldığımızda kullanma kılavuzunu uygulamadan çalıştırırsak, haliyle verim alamayız. Aynı insanlarında kullanma kılavuzu, yıldız haritası vaad edilen yolu bula bilmemiz için yıldız haritamıza bir kere de olsa baktırmamız gerek. Haritasına baktığım birçok ünlü var. Hande Yener, Kuşum Aydın, Niran Ünsal, Tuba Büyüküstün, Caner Cindoruk her meslek grubundan ünlü ve ünsüz birçok danışanım oluyor. Haritasına baktığım hiç kimse ile ilgili çok özel bilgiler vermiyorum. Haber olduğu için söylemek istiyorum. 2017 yılında Hande Yener için iki kehanette bulunmuştum 1. aşk 2. Kehanetim de yurt dışına açılacağı ile ilgiliydi, ikisi de gerçekleşti. Şunu da söylemek isterim, 24 Ekim’den sonra ünlüler dünyası çok daha fazla karışacak. Bu yıl bir kadın sanatçının ölüm haberi bizleri çok üzecek. Tıpkı Oya Aydoğan’a üzüldüğümüz gibi bir olay yaşanacak.

  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Fenerbahçe 15 13 1 1 40 11 40 +29
2 Galatasaray 15 13 1 1 31 9 40 +22
3 Kayserispor 15 8 2 5 21 14 29 +7
4 Trabzonspor 15 8 5 2 27 19 26 +8
5 Beşiktaş 15 8 5 2 22 19 26 +3
6 Adana Demirspor 16 6 4 6 29 21 24 +8
7 Antalyaspor 15 6 4 5 22 17 23 +5
8 Çaykur Rizespor 15 6 5 4 15 20 22 -5
9 Kasımpaşa 15 6 6 3 27 31 21 -4
10 Hatayspor 15 4 5 6 24 22 18 +2
11 MKE Ankaragücü 15 4 5 6 21 21 18 0
12 Başakşehir FK 16 5 8 3 18 21 18 -3
13 Sivasspor 16 4 6 6 19 27 18 -8
14 Fatih Karagümrük 15 4 6 5 18 14 17 +4
15 Gaziantep FK 16 5 10 1 17 27 16 -10
16 Konyaspor 15 3 7 5 15 21 14 -6
17 Samsunspor 15 4 9 2 17 25 14 -8
18 Alanyaspor 15 3 7 5 12 23 14 -11
19 Pendikspor 15 3 8 4 16 33 13 -17
20 İstanbulspor 15 2 11 2 11 27 8 -16
Takım O G M B A Y P AV
1 Eyüpspor 15 13 2 0 42 10 39 +32
2 Kocaelispor 16 10 3 3 28 17 33 +11
3 Göztepe 15 9 4 2 21 8 29 +13
4 Sakaryaspor 16 8 3 5 25 17 29 +8
5 Gençlerbirliği 16 7 3 6 19 17 27 +2
6 Bandırmaspor 15 7 3 5 18 11 26 +7
7 Bodrumspor 16 7 4 5 20 13 26 +7
8 Çorum FK 15 7 6 2 27 17 23 +10
9 Keçiörengücü 15 5 6 4 13 17 19 -4
10 Boluspor 15 5 6 4 12 17 19 -5
11 Manisa FK 15 4 5 6 19 16 18 +3
12 Erzurumspor FK 15 4 5 6 16 16 18 0
13 Ümraniyespor 15 5 7 3 16 19 18 -3
14 Adanaspor 15 5 9 1 13 22 16 -9
15 Şanlıurfaspor 15 3 7 5 9 21 14 -12
16 Tuzlaspor 16 3 9 4 14 29 13 -15
17 Giresunspor 16 2 11 3 10 27 9 -17
18 Altay 15 1 12 2 7 35 2 -28
Takım O G M B A Y P AV
1 Esenler Erokspor 16 12 3 1 32 11 37 +21
2 1461 Trabzon FK 16 10 2 4 29 10 34 +19
3 Van Spor FK 17 9 4 4 23 21 31 +2
4 Bucaspor 1928 15 8 1 6 22 9 30 +13
5 Yeni Mersin İdman Yurdu 17 8 3 6 24 14 30 +10
6 Ankaraspor 16 7 2 7 20 12 28 +8
7 Ankara Demirspor 17 8 7 2 23 22 26 +1
8 Nazilli Belediyespor 17 8 7 2 23 27 26 -4
9 Diyarbekir Spor 16 6 5 5 14 14 23 0
10 Hes İlaç Afyonspor 16 6 5 5 12 12 23 0
11 Karacabey Belediye Spor 17 5 7 5 14 14 20 0
12 Beyoğlu Yeniçarşıspor 17 5 10 2 15 21 17 -6
13 Kırklarelispor 17 4 8 5 12 24 17 -12
14 Altınordu 17 3 7 7 19 18 16 +1
15 Kırşehir Futbol SK 16 4 9 3 14 26 15 -12
16 Serik Belediyespor 16 3 8 5 6 13 14 -7
17 Bursaspor 16 3 8 5 13 27 14 -14
18 Adıyaman FK 16 3 10 3 13 25 12 -12
19 Zonguldak Kömürspor 15 2 8 5 13 21 8 -8
Takım O G M B A Y P AV
1 Kepezspor FAŞ 14 11 1 2 29 7 35 +22
2 Aliağa Futbol A.Ş. 13 10 0 3 25 6 33 +19
3 İnegöl Kafkas GK 13 7 4 2 15 13 23 +2
4 Edirnespor 13 6 4 3 21 12 21 +9
5 52 Orduspor FK 13 5 3 5 14 11 20 +3
6 Ayvalıkgücü Belediyespor 13 5 3 5 11 8 20 +3
7 Kırıkkalegücü FK 13 5 5 3 10 11 18 -1
8 Mardin 1969 Spor 13 5 6 2 15 13 17 +2
9 K.Çekmece Sinopspor 14 4 5 5 15 15 17 0
10 Talasgücü Belediyespor 14 5 8 1 17 22 16 -5
11 Artvin Hopaspor 13 3 5 5 13 12 14 +1
12 Gümüşhanespor 14 2 5 7 9 21 13 -12
13 Karabük İdmanyurdu Spor 13 3 7 3 9 22 12 -13
14 Malatya Arguvanspor 14 2 9 3 8 17 9 -9
15 Tarsus İdman Yurdu 13 1 9 3 8 29 6 -21
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 20/12/2023 Kayserispor vs Fenerbahçe
 20/12/2023 Antalyaspor vs Kasımpaşa
 20/12/2023 Galatasaray vs Fatih Karagümrük
 21/12/2023 Çaykur Rizespor vs Pendikspor
 21/12/2023 Samsunspor vs Konyaspor
 21/12/2023 Beşiktaş vs Alanyaspor
 21/12/2023 MKE Ankaragücü vs Hatayspor
 23/12/2023 Sivasspor vs İstanbulspor
 23/12/2023 Fatih Karagümrük vs Gaziantep FK
 23/12/2023 Trabzonspor vs Başakşehir FK
 24/12/2023 Konyaspor - Kayserispor Kayserispor ligdeki son 7 maçında hiç kaybetmedi  Kayserispor yenilmez
 24/12/2023 Adana Demirspor - Antalyaspor Antalyaspor ligdeki son 6 maçında hiç kaybetmedi  Antalyaspor yenilmez
 24/12/2023 Adana Demirspor - Antalyaspor Adana Demirspor ligdeki son 6 maçında hiç kazanamadı  Antalyaspor yenilmez
 25/12/2023 Kasımpaşa - Çaykur Rizespor Çaykur Rizespor ligde deplasmandaki son 5 maçında hiç kazanamadı  Kasımpaşa yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 20/12/2023 Erzurumspor FK vs Ümraniyespor
 20/12/2023 Keçiörengücü vs Bandırmaspor
 20/12/2023 Adanaspor vs Altay
 20/12/2023 Göztepe vs Eyüpspor
 21/12/2023 Boluspor vs Manisa FK
 21/12/2023 Şanlıurfaspor vs Çorum FK
 23/12/2023 Gençlerbirliği vs Tuzlaspor
 23/12/2023 Sakaryaspor vs Kocaelispor
 24/12/2023 Bandırmaspor vs Adanaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 20/12/2023 Adıyaman FK vs Esenler Erokspor
 20/12/2023 Bucaspor 1928 vs Hes İlaç Afyonspor
 20/12/2023 Bursaspor vs Diyarbekir Spor
 20/12/2023 Kırşehir Futbol SK vs Zonguldak Kömürspor
 20/12/2023 Nazilli Belediyespor vs Ankaraspor
 20/12/2023 Serik Belediyespor vs 1461 Trabzon FK
 23/12/2023 Yeni Mersin İdman Yurdu vs Ankara Demirspor
 24/12/2023 Ankaraspor vs Altınordu
 24/12/2023 Diyarbekir Spor vs Bucaspor 1928
 24/12/2023 Ankaraspor - Altınordu Ankaraspor ligde evindeki son 8 maçında hiç kaybetmedi  Ankaraspor yenilmez
 24/12/2023 Zonguldak Kömürspor - Kırklarelispor Kırklarelispor ligde deplasmandaki son 8 maçında hiç kazanamadı  Zonguldak Kömürspor yenilmez
 24/12/2023 Diyarbekir Spor - Bucaspor 1928 Bucaspor 1928 ligdeki son 14 maçında hiç kaybetmedi  Bucaspor 1928 yenilmez
 24/12/2023 Hes İlaç Afyonspor - Adıyaman FK Hes İlaç Afyonspor ligdeki son 7 maçında hiç kaybetmedi  Hes İlaç Afyonspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 20/12/2023 Edirnespor vs Ayvalıkgücü Belediyespor
 20/12/2023 İnegöl Kafkas GK vs Mardin 1969 Spor
 20/12/2023 Karabük İdmanyurdu Spor vs Tarsus İdman Yurdu
 20/12/2023 Kırıkkalegücü FK vs Aliağa Futbol A.Ş.
 20/12/2023 52 Orduspor FK vs Artvin Hopaspor
 20/01/2024 İnegöl Kafkas GK vs Ayvalıkgücü Belediyespor
 21/01/2024 Edirnespor vs Gümüşhanespor
HABER ARŞİVİ
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI